Dodano dnia: 10.03.2021 o godz: 15:00 | Numer ID: 324011
Link nie działa/spam ?

ZakochanaPolska.pl

W związek, tak jak w każdą inną relację, musimy sporo zainwestować, aby mogła się ona prężnie i właściwie rozwijać. Inwestowanie w relacje romantyczne jednak odrobinę różnią się od typowych przyjaźni czy znajomością z kolegą z pracy. Z naszą drugą połówką chcemy budować przyszłość, a to oznacza, że będziemy musieli starać się znacznie mocniej i dłużej, kiedy będziemy się o związek troszczyć.

Co inwestujemy w związek?
Wielu z nas inwestycje kojarzą się głównie z pieniędzmi, które chcemy zainwestować, aby zarobić więcej. W rzeczywistości wszystko, co robimy, może być inwestycją, nie tylko wydawanie pieniędzy. Inwestujemy w siebie, w swoje umiejętności, hobby, w naszych znajomych i ludzi wokół nas. Wiele z tych inwestycji podejmujemy instynktownie i nie myślimy o nich za dużo. Podobnie jest ze związkiem. Inwestujemy w niego masę energii, czasu, a czasami nawet pieniędzy w konkretnym celu: aby nasza druga połówka nas nie zostawiła i żeby związek trwał nieprzerwanie. Inwestycje podejmowane przez nas w tym celu często jednak realnie wiążą się z naszymi finansami.

Czy można nie inwestować w związek w ogóle?
Można, ale nie będzie to zbyt zdrowy związek. Relacja romantyczna to tego rodzaju relacja, w której obie strony muszą inwestować po tyle samo, aby żadne z nich nie czuło się gorsze czy lepsze. Jeśli tylko jedna osoba daje od siebie sto procent, planuje wspólne wyjścia i angażuje się emocjonalnie, z czasem może zacząć czuć się zmęczona takim związkiem i odejdzie albo przeciwnie, zacznie starać się jeszcze mocniej, aby zachęcić swoją drugą połówkę do zrobienia tego samego. Za to osoba, która w ogóle nie inwestuje w związek, tak naprawdę w nim nie jest, bo nie uczestniczy w większości elementów, które się z taką relacją łączą i tylko biorą to, co oferuje jej partner.

Związki same w sobie są inwestycją
Nikt z nas tak naprawdę nie inwestuje w związek z bezinteresowności. Związek jest dla nas samych niezwykle istotny i staramy się za jego pomocą ugrać coś dla siebie. Motywować nas może strach przed samotnością, chęć założenia rodziny lub znalezienie kogoś, kto będzie nam pomagać w codziennych zadaniach. Nie ma w tym niczego złego, nasza druga połówka też nie buduje związku, tylko dlatego, że nas naprawdę lubi. Jeśli komuś nie zależy na byciu w związku, nie inwestuje w niego ważnych dla siebie zasobów, na przykład czasu czy pieniędzy. Dlatego inwestując w związek, warto mieć zawsze z tyłu głowy, że robimy to dla siebie i dla swojej przyszłości.

A gdzie szukać związków? Na przykład na prezentowanym tutaj portalu randkowym.

Szczegóły strony www.zakochanapolska.pl:

Komentarze do strony: www.zakochanapolska.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.zakochanapolska.pl

ZakochanaPolska.pl
ZakochanaPolska.pl
ZakochanaPolska.pl
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: