Tablice interaktywne ceramiczne


Firma 2x3 została założona w 1996 roku. Siedziba, hale produkcyjne i magazynowe (o powierzchni ponad 5000 m kw.) znajdują się w Krzęcinie - malowniczej miejscowości w Zachodniopomorskiem. Od początku postawiono tu na produkcję wysokojakościowych produktów komunikacji wizualnej; zacząwszy od tablic korkowych, wraz z sukcesywnym wzrostem zatrudnienia i powiększaniem powierzchni produkcyjnej, oferta firmy 2x3 szybko powiększała swój asortyment, kolejno o: tablice suchościeralne, tekstylne, tradycyjne szkolne tablice kredowe, flipcharty, gabloty, plakatowe ramki zatrzaskowe...
Wraz ze zdobywaniem rynków zagranicznych wzrosła pozycja firmy 2x3 jako producenta i dystrybutora wyposażenia prezentacyjnego, a do jego wachlarza dołączyły kolejne produkty: potykacze aluminiowe, stalowe i drewniane; stojaki do bannerów, displaye i ekspozytory reklamowe, panelowe tablice informacyjne, ekrany projekcyjne, meble prezentacyjne...

W ostatnich kilku latach, reagując na tendencje i potrzeby rynku, firma zainwestowała w technologie multimedialne i owocnie rozwija asortyment w dziale urządzeń wizualizacyjnych - AV Solutions, gdzie prym wiodą tablice interaktywne. Są to urządzenia, które z powodzeniem mogą służyć jako zwykłe tablice suchościeralne, lecz współpracując z komputerem i projektorem, stają się interaktywnym ekranem dotykowym - atrakcyjnym wyposażeniem prezentacyjno-szkoleniowym, którego nie powinno zabraknąć w żadnej nowoczesnej szkole czy uczelni.

Firma 2x3 zakłada dużą elastyczność i dopasowanie do preferencji użytkowania, dlatego jednocześnie proponowane są 3 zasadnicze technologie pozycjonowania wskaźnika:
- dotykowa LCD,
- podczerwieni (InfraRed),
- wzorca punktowego;
a także modyfikacje tych technologii, pozwalające na większą mobilność (urządzenia przenośne).
Na plus dotykowych ekranów LCD na pewno można przypisać najwyższą jakość obrazu; na minus - niestety jeszcze wysoką kosztowność tej technologii.
Wzorzec punktowy pozwala na usunięcie wszelkiej elektroniki z samej tablicy (o supermocnej powierzchni ceramicznej) na rzecz pióra. Ta cecha może mieć duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa sprzętu w otwartych salach szkoleniowych.
Natomiast pozycjonowanie w podczerwieni też może się odbywać z użyciem palca (jak w ekranie dotykowym LCD), jednak cena tablicy daje jej prym dostępności.

W grudniu 2011 odbyła się premiera pierwszej polskiej tablicy interaktywnej, w cenie promocyjnej 3600 zł brutto! ésprit plus - bo o niej mowa - to tablica interaktywna w technologii podczerwieni, z powierzchnią ceramiczną (o dożywotniej gwarancji). Gdy jest odłączona od komputera, spełnia funkcje magnetycznej tablicy suchościeralnej (markerowej). Wyposażona w intuicyjne oprogramowanie prezentacyjne, ma wszelkie predyspozycje, by stać się popularną "gwiazdą" zajęć szkolnych.

  • Dodano: 10 lat 9 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 6073
  • Kliknięć: 1939
  •  31.93
  • 279947
  • 2.00