Przenośne Koncentratory Tlenu, Aparaty Tlenowe


Witamy w naszym sklepie gdzie znajdą Państwo bardzo szeroki asortyment przenośnych koncentratorów tlenu. Mobilne aparaty tlenowe, dzięki wbudowanym systemom oszczędzania tlenu tzw. pulsowe podawanie tlenu, umożliwiają wydłużenie pracy działania aparatu w czasie korzystania z baterii. System pulsowego podawania tlenu jest kosztowny i z tego powodu nie ma zastosowania w koncentratorach stacjonarnych.

Ze względu na wagę można wyróżnić następujące typy urządzeń mobilnych przeznaczonych do tlenoterapii:

Koncentratory tlenu przenośne – waga do 4 kg, można je nosić na wyprawy poza domem na pasku. Zastosowano w nich pulsowe podawanie tlenu. Koncentratory transportowalne – waga do 8 kg, przewożone są na wózku transportowym, umożliwiają uzyskanie przepływu zarówno pulsowego, jak i ciągłego. Koncentrator wraz z wózkiem ma wygląd podobny do podręcznego bagażu samolotowego (np. przenośny koncentrator DeVilbiss iGO). Skuteczność działania przenośnych koncentratorów tlenu używających wyłącznie przepływu - pulsowego zależy od częstości oddechów chorego. W przypadku znacznego wzrostu częstości oddychania (tachypnoe) zmniejsza się wielkość dawki tlenu podawanej przez koncentrator i może okazać się on nieskuteczny.

Koncentratory przenośne mogą być zasilane, a ich baterie ładowane, energią elektryczną 230 V lub 12/24 V (gniazdko samochodowe). Bateria umożliwia działanie koncentratora przez okres około 6 godzin.

Koncentrator przenośny – podobnie jak stacjonarny – wyposażony jest w system alarmów informujący o jego nieprawidłowym działaniu.

Przenośne koncentratory tlenu firmy AirSep, model Free Style, Devilbiss iGo dostępne w naszym sklepie to idealne rozwiązanie dla pacjentów wymagających tlenu. Koncentratory przenośne świetnie sprawdzają się na wyprawy poza domem do miasta, długie spacery. Innymi słowy mobilny aparat nie ogranicza pacjentów do pozostawania w domu w trakcie terapii. Koncentratory przenośne tlenu w dobrej cenie w sklepie medsystems dostępne są w bardzo szerokim asortymencie i przedziale cenowym. Ceny zaczynają się już od 8 tyś.


  • Dodano: 9 lat 10 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 6784
  • Kliknięć: 1989
  •  29.32
  • 291910
  • 2.00