ProWater - uzdatnianie wody


Naszą ofertę pragniemy skierować do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorstw oraz zakładów przemysłowych. Specjalizujemy się w opracowywaniu stacji uzdatniania wody, montażu generatorów dwutlenku chloru, oraz zmiękczaczach wody.

Na czym polega zmiękczanie wody? W wodzie rozpuszczone są mikroskopijne cząsteczki soli wapnia i magnezu - powodują one twardość wody. Twarda woda podgrzana do wyższej temperatury (np. w grzejniku czy bojlerze) powoduje wytrącenie tych cząsteczek w postaci osadu. Ten osad to kamień kotłowy, który może nie tylko zmniejszyć wydajność grzejników, ale i zniszczyć urządzenia AGD. Zmiękczacze wody oferowane przez naszą firmę skutecznie rozwiązują ten problem i poprawiają jakość wody. Do obsługi urządzenia wystarczy jedynie od czasu do czasu dosypać soli tabletkowanej, którą również posiadamy w ofercie.

Jaką sól najlepiej stosować do zmiękczaczy wody? Sól tabletkowana, w postaci znormalizowanych pastylek otrzymywana jest w procesie warzenia, co gwarantuje jej idealną czystość i eliminuje problem występowania złogów solnych w zbiornikach solanki. Istnieje możliwość dostarczenia soli tabletkowanej w czasie krótszym niż 48 godzin.

Generatory dwutlenku chloruDwutlenek chloru to obecnie najskuteczniejszy dezynfekant zwalczający bakterie z grupy Legionella. Największą zaletą dwutlenku chloru jest to, niszczy zarówno wolne czynniki chorobotwórcze, jak i biofilm (który pozostawiony spowodowałby powtórne skażenie instalacji). Generatory dwutlenku chloru do wytwarzania dwutlenku chloru potrzebują dwóch reagentów - kwasu solnego i podchlorynu. Następnie w specjalnym reaktorze dochodzi do reakcji, po czym dwutlenek chloru jest w kontrolowany sposób dozowany do uzdatnianiej wody. Substancja ta jest silniejszym środkiem dezynfekującym od chloru, a jego skuteczność oddziaływania jest niezależna od wartości pH wody. Dwutlenek chloru wprowadzany do wody nie tworzy żadnych ubocznych toksycznych związków chlorowcowych. Dłuższy okres połowicznego rozpadu powoduje jego przedłużony czas oddziaływania w wodzie.


  • Dodano: 10 lat 1 miesiąc temu
  • Wyświetleń: 5725
  • Kliknięć: 1615
  •  28.21
  • 289238
  • 2.00