Pożyczki bez sprawdzania baz - od osób prywatnych


Czy pożyczka bez weryfikacji w bazach jest w ogóle możliwa? Większość osób uważa że nie, jednak nie do końca tak jest. Prawdą jest to, że pożyczkodawcy którzy są zarejestrowani jako firmy pożyczkowe, oraz posiadają pełną osobowość prawną, mają obowiązek weryfikować swoich klientów w bazach BIG. Niektóre firmy pożyczkowe, nie ograniczają się tylko do sprawdzenia w jednej bazie dłużników. Zazwyczaj sprawdzają również w bazach KRD oraz ERiF. Baza KRD jest to inaczej krajowy rejestr dłużników. Trafić można do tej kartoteki w przypadku zadłużenia na przykład za nie zapłacony mandat lub rachunek. Ciekawostką jest też to, że jeśli ktoś jest nam winien pieniądze powyżej 60 dni, sami możemy zgłosić go do krajowego rejestru długów. Taka usługa kosztuje kilkadziesiąt złotych i bywa bardzo przydatna kiedy chcemy odzyskać swoje pieniądze. Baza ERiF to kartoteka, gdzie dane wymieniają pomiędzy sobą głównie firmy pożyczkowe. Pożyczkodawcy zapisują tam informacje na temat udzielonych chwilówek danej osobie. Jest to dosyć podobny zbiór do BIK.

Baza BIK czyli Biuro informacji kredytowej, to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych haseł na rynku pożyczek pozabankowych. Klienci bardzo często kojarzą tą właśnie bazę jako zapis wszystkich niespłaconych zobowiązań. Otóż nie do końca jest to prawda. W kartotekach biura informacji kredytowej, zapisywane są również dobre informacje, takie jak spłacone kredyty, oraz te nie ciekawe czyli opóźnienia, oraz zadłużenie. Jest to swojego rodzaju cała nasza historia zobowiązań kredytowo-pożyczkowych. Może wystąpić również taka sytuacja, kiedy większą szansę będziemy mieli poprzez zaciągnięcie pożyczki z weryfikacją w biku, niż w firmie bez weryfikacji. Może tak się zdarzyć, dlatego że pożyczkodawca będzie mógł zobaczyć że mieliśmy w przeszłości bardzo dużą ilość spłaconych pożyczek. Kto wie, może dzięki temu będzie mógł przymknąć oko na to, że ostatnio klientowi powinęła się noga. Wszystko jednak zdecydowanie zależy od sytuacji, kwoty zadłużenia, oraz wielu innych czynników. Wniosek jest jednak dosyć prosty. Nie zawsze pożyczka bez weryfikacji lub bez sprawdzania baz, to ta najlepsza droga.

Czym jest baza BIG? Rozwinięciem tego skrótu jest Biuro Informacji Gospodarczej. Dane które się tam znajdują, w przeciwieństwie do BIK, zawierają tylko informacje na temat opóźnień w spłatach, oraz zadłużeniach. Z wyjątkiem, ponieważ do biku mogą wypisywać się tylko banki, instytucje pożyczkowe i skoki. To do BIG może dopisać zadłużenie większość instytucji, takich jak gazownia, telewizja kablowa, czy abonament za telefon.

Jeśli jednak szukamy pożyczki która nie zweryfikuje nas w tych wszystkich bazach to bez wątpienia nie będzie to łatwe. Opcja uzyskania pieniędzy to pożyczka od osób prywatnych. Nie będzie to najłatwiejsze, dlatego że osoby które udzielają pożyczek prywatnych bardzo dokładnie selekcjonują swoich klientów. Nie pożyczają pierwszej osobie z ulicy, ponieważ była by to zapewne inwestycja nietrafiona. A wtedy mogli by się pożegnać ze swoimi pieniędzmi. Jak więc prywatni inwestorzy weryfikują swoich klientów? Na wiele sposobów. Najbardziej podstawowy, to sprawdzenie źródła dochodów potencjalnego klienta. Na pewno musi być to osoba pracująca. Nikt o zdrowych zmysłach nie udzieli pożyczki bezrobotnemu, ponieważ zapewne nie będzie miał możliwości na spłatę pożyczki w przyszłości. Kwoty których udzielają inwestorzy, zwykle oscylują w granicach 2 lub 3 tysięcy złotych. Standardowy okres pożyczki od osoby prywatnej, to nie więcej niż 30 dni.


 • Dodano: 4 lata 7 miesięcy temu
 • Wyświetleń: 4964
 • Kliknięć: 1376
 •  27.72
 • 311184
 • 1.00

 •  Tagi: 

 • pożyczka z komornikiem
 • pożyczka od osób prywatnych
 • pożyczka bez baz
 • pożyczka bez bik big krd
 • kredyt dla zadłużonych