Mariuszkowalczyk.eu | rozwój osobisty, szkolenia biznesowe, coaching


Rozwój osobisty to jeden z tych aspektów naszego życia, który znacząco wpływa na jego jakość. Mariusz Kowalczyk to ekstrawertyk, a zarazem autor bloga o rozwoju osobistym na którym dzieli się swoją wiedzą biznesową i życiową.

Na blogu można znaleźć kilka kategorii rozwoju osobistego, które pozwalają zdobyć prostą, a zarazem bardzo praktyczną wiedzę psychologiczną.

W katalogu zarządzanie czasem czytelnik może dowiedzieć się w jaki sposób skuteczniej zarządzać sobą w czasie. W tej kategorii poruszane są także tematy związane z produktywnością i zwiększaniem wydajności. Na blogu Mariusz Kowalczyk zamieścił wiedzę o zasadzie pareto, praktyczne narzędzie jakim jest matryca eisenhowera czy metoda pomodora pomocna w planowaniu czasu pracy, takie działania na pewno pomagają w przełamaniu prokrastynacji. Zarządzanie czasem to praktyczna strona rozwoju osobistego, to dzięki niej osoba ucząca się zarządzać czasem potrafi lepiej zorganizować swój dzień i działania.

Inna kategoria porusza tematy związane z komunikacją i wystąpieniami publicznymi. Mariusz Kowalczyk to trener oraz praktyk wystąpień publicznych. Tym bardziej opisywania przez niego wiedza to często praktyczne i sprawdzone przez autora wskazówki rozwoju osobistego, zwłaszcza w obszarze wystąpień publicznych. Mariusz Kowalczyk koncentruje się w tym obszarze rozwoju osobistego na kompetencjach związanych z komunikacją interpersonalną. Daje dziesiątki przykładowych sytuacji, pokazuje techniki rozwiązywania konfliktów. W swoich artykułach często piszę o kilku krokach w pewnym procesie, autor wierzy, że taki sposób przyswajania wiedzy to prosta i zarazem skuteczna metoda w zwiększaniu umiejętności komunikowania się. Komunikacja interpersonalna pomaga nam lepiej się komunikować, budować lepsze relacje w związkach, więcej sprzedawać i po prostu lepiej żyć. Dlatego właśnie nauka komunikacji interpersonalnej, międzyludzkiej jest tak ważnym elementem rozwoju osobistego.

Warto też wspomnieć o inteligencji emocjonalnej i rozwoju emocjonalnym, który Mariusz Kowalczyk bardzo często porusza na swoim blogu o rozwoju osobistym. To w jaki sposób rozwijamy się emocjonalnie prawie zawsze przekłada się na relacje rodzinne, relacje w związku bądź też pracy zawodowej. Jeśli nauczymy się radzić sobie w trudnych sytuacjach, zdobędziemy wiedzę w jaki sposób radzić sobie z trudnymi emocjami. I tak na blogu autor pokazuje i opowiada o podstawowych emocjach, daje praktyczne wskazówki w jaki sposób radzić sobie z przekonaniami, zwłaszcza tymi które nie zawsze są nam pomocne i nam służą. Mariusz Kowalczyk dzieli się także swoją wiedzą z zakresu dojrzałości emocjonalnej i jej wielu aspektów.

Blog o rozwoju osobistym Mariusza Kowalczyka to miejsce na którym od wielu lat można dowiedzieć się wielu praktycznych i ciekawych rzeczy związanych z psychologią i rozwojem. Pisząc przez wiele lat regularne teksty autor stworzył setki artykułów z których obecnie korzysta tysiące osób szukających dla siebie ścieżki rozwoju osobistego bądź zawodowego. Psychologia pozytywna staje się coraz popularniejszą dziedziną wiedzy, jest też coraz ważniejszym elementem życia na wielu płaszczyznach - od życia osobistego, po codziennie wyzwania jakie napotyka wiele osób na drodze zawodowej. Dlatego też coraz większa ludzi sięga po profesjonalne szkolenia dla biznesu czy szkolenia indywidualne z rozwoju osobistego, pozwalające nie tylko dowiedzieć się czegoś nowego, ale i zdobić praktyczne umiejętności, stać się bardziej asertywnym, lepiej zacząć zarządzać czasem, zdobyć wiedzę z komunikacji interpersonalnej, dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonują emocje itd.

Zapewne z biegiem lat popularność blogów o rozwoju osobistym będzie rosła, tak jak i cały influence marketing oraz blogosfera. Dziś już wiadomo, że nie tylko same umiejętności ale i wiedza o tym jak je sprzedać jest kluczem do pokazania się szerzej.

Warto także wspomnieć, że blog o rozwoju osobistym to nie tylko wiedzą z zakresu psychologii. Mariusz dzieli się także swoją wiedzą biznesową, a także tym co przekazuje na szkoleniach biznesowych. Mapy myśli, komunikacja interpersonalna, zarządzanie emocjami, kompetencje miękkie, siła nawyku czy budowanie trwałych nawyków to tylko niektóre obszary wiedzy poruszane przez Mariusza. Dzięki swojemu trenerskiemu doświadczeniu oraz setkom godzin, które miał okazję przepracować na sali z uczestnikami szkoleń biznesowych Mariusz jest praktykiem. Jest także certyfikowanym coachem ICF dzięki czemu prowadzone przez niego procesy life coachingu to pewność kompetencji i profesjonalizmu. Mariusz swoją wiedzę biznesową i tą związaną z rozwojem osobistym zdobywał na licznych szkoleniach i seminariach z rozwoju osobistego. Dzięki tej wiedzy uczy ludzi zachowań asertywnych, asertywność to także jedna z jego ulubionych dziedzin w której prowadzi szkolenia.


  • Dodano: 5 lat 1 miesiąc temu
  • Wyświetleń: 3147
  • Kliknięć: 1090
  •  34.64
  • 306334
  • 1.00

  •  Tagi: 

  • rozwój osobisty
  • coaching
  • szkolenia biznesowe