Dodano dnia: 17.07.2017 o godz: 19:16 | Numer ID: 309082
Link nie działa/spam ?

Szkółka borówki - Gospodarstwo Borówki Amerykańskiej

Nasza szkółka borówki i gospodarstwo istnieją od 1981 roku. Położone jest w ekologicznie czystym terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i zajmuje powierzchnię 8. 5 ha.
Gospodarstwo posiada dwa działy produkcji roślinnej: szkółka borówki i roślin jagodowych i plantacja borówki amerykańskiej. Nasza wieloletnia praktyka i doświadczenie w uprawie borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej i jeżyny bezkolcowej pozwala na dostarczenie materiału szkółkarskiego bardzo wysokiej jakości.

Dodatkową gwarancją naszej solidności jest długoletnie członkostwo w Stowarzyszeniu Plantatorów Borówki Amerykańskiej, którego jesteśmy współzałożycielami.

Borówka amerykańska pochodzi z Ameryki Północnej. Krzewy osiągają do 1, 3-2, 0 m wysokości, a owocują od 2 roku po posadzeniu. Żyją 20-30 lat. W pełni owocowania wydajność z krzewu wynosi 4-8 kg. Kwitną od 7-10 maja przez okres 3 tygodni. Wytrzymują mrozy nawet do (-22) – (-25)°C i łatwo odbudowują swoją koronę po uszkodzeniach mrozowych. Jagody zebrane w grona barwy ciemnoniebieskiej z pięknym srebrzystym nalotem, o jasnym miąższu. Borówka amerykańska jest bardzo smaczna i ma duże wartości odżywcze, doskonałe nadaje się do bezpośredniego spożycia, a także na mrożonki i przetwory.

Szczegóły strony borowka.com.pl:

Komentarze do strony: borowka.com.pl

  • Antoni55 napisal(a):
    Data dodania: 10 05 2018 (raport)

    Jestem bardzo zadowolony z zakupu sadzonek borówki. Będę polecał znajomym.

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę borowka.com.pl

Szkółka borówki - Gospodarstwo Borówki Amerykańskiej
Szkółka borówki - Gospodarstwo Borówki Amerykańskiej
Szkółka borówki - Gospodarstwo Borówki Amerykańskiej
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: