Dodano dnia: 18.04.2020 o godz: 12:40 | Numer ID: 321124
Link nie działa/spam ?

Studio animacji i filmów How How - Poznań

HowHow - jesteśmy domem produkcyjnym z Poznania zajmującym się animacją i filmem żywej akcji. Działamy z pasją w zespole kreatywnych twórców zajmujących się projektami audiowizualnymi od pomysłu do finalnej kopii filmu.

Na co dzień zajmujemy się wieloma sprawami, w głównej mierze produkujemy i serwisujemy zewnętrzne projekty np. realizując postprodukcję obrazu, czy location scouting w naszych okolicach.

W kwestiach kreatywnych działamy nieszablonowo, jednak gdy mówimy o procesie produkcji działamy według ogólnopolskich profesjonalnych standardów. Pilnujemy terminów, organizujemy wszystkie niezbędne aspekty produkcji, tworzymy harmonogramy i setki innych exceli i dokumentów które powodują że wszyscy nasi klienci czują się przez nas zaopiekowani.

W ramach naszych projektów bardzo często zajmujemy się wszystkimi etapami produkcji. W trakcie preprodukcji piszemy koncepcje, które konsultujemy z naszymi Klientami. Na ich podstawie przygotowujemy scenariusz a następnie rozrysowujemy storyboard. Do wielu naszych projektów realizujemy również animatic, czyli video na podstawie storyboardu które pokazuje przebieg akcji w ruchu w schematyczny sposób. To pomaga w wyobrażeniu sobie ile dokładnie sekund powinno trwać każde ujęcie i jak poszczególne sceny montują się ze sobą.

W zależności od techniki realizacji projektu na tym etapie realizujemy również inne prace. W przypadku projektów żywej akcji organizujemy castingi, location scouting, czyli poszukujemy lokacji. Przygotowujemy również szereg moodboardów scenograficznych, kostiumowych czy stylistycznych. Następnie powstają projekty scenografii i kostiumów.

Przygotowujemy też propozycje głosów lektorskich oraz muzyki. W przypadku produkcji animacji na tym etapie rozrysowujemy stylistykę, projektujemy postaci i rozrysowujemy tła. Często przygotowujemy też próbki, jak dokładnie będzie wyglądał ruch w danej animacji, jeśli stawiamy na jakieś nietypowe rozwiązania. Tutaj również proponujemy naszym klientom muzykę i głosy lektorskie.

Następnie organizujemy PPM czyli spotkanie przedprodukcyjne z agencją reklamową i klientem, omawiamy co będzie się działo i ruszamy do akcji.

Od tego momentu rozpoczyna się etap produkcji. W tym czasie w przypadku live action działamy na planie filmowym. Realizujemy zdjęcia z użyciem kamer filmowych, profesjonalnego światła filmowego, wózka, czy kranu. Poza tym na lokacjach filmowych mamy wybudowaną scenografię, lub adaptujemy przestrzeń do naszych potrzeb. Do tego na planie aktorzy i modele są poddawani charakteryzacji, ubierani w stylizacje i oczywiście odgrywają swoje role pod batutą reżyserów i reżyserek z jakimi współpracujemy. Na naszych planach ważna jest dla nas efektywność i trzymanie się zaplanowanych harmonogramów, ale też zbudowanie miłej i przyjaznej atmosfery pomagającej w kreatywnym procesie.

W trakcie produkcji filmów animowanych zajmujemy się rozrysowywaniem i wprawianiem w ruch naszych rysunków, w przypadku animacji 2D i modeli, gdy realizujemy animację 3D. Nasze prace zawsze konsultujemy z klientami już w trakcie ich powstawania, dzięki temu nasi klienci mają możliwość reagowania na każdym etapie, a my naprawdę możemy stworzyć film szyty na miarę ich oczekiwań.

Kolejny etap to postprodukcja. Powstaje pierwsza okładka naszego filmu. Czy to animacja czy film żywej akcji – każdą formę trzeba zmontować. Następnie pracujemy nad kolejnymi wersjami montażowymi aby później zająć się kolorkorekcją. Dodajemy efekty specjalne, realizujemy udźwiękowienie i składamy wszystko w całość co można określić mianem montażu online. Generujemy odpowiednie pliki – bo dla każdego pola emisji należy przygotować dedykowane pliki emisyjne i wysyłamy w świat aby nasi klienci mogli cieszyć się swoimi filmami w wybranych przez nich miejscach.

Coraz częściej działamy również jako serwis. To znaczy obsługujemy ekipy filmowe z innych miast czy nawet państw i przygotowujemy produkcję na miejscu. W takich projektach najczęściej odpowiadamy za lokacje filmowe, ekipę lokalnych realizatorów, np. scenografów, dyżurnych planu, kierowników produkcji i kierowników planu. Zapewniamy też bazę socjalną, organizujemy transporty i cateringi planowe. Tak więc gościmy inne ekipy w naszych skromnych, poznańskich progach.

Poza działalnością produkcyjną ludzie how how edukują. Prowadzimy warsztaty filmowe na temat animacji zarówno na uczelniach wyższych jak i festiwalach filmowych, np. festiwalu Animator. Nasi pracownicy są również wykładowcami uczelni wyższych z zakresu produkcji.

Będzie nam bardzo miło jeśli zechcesz podjąć z nami współpracę. Jak sam widzisz opcji jest wiele, proces może wydawać się długi i trudny ale spokojnie, przeszliśmy go wiele razy, poprowadzimy Cię. A jeśli masz już doświadczenie i chciałbyś spróbować współpracy z nowym domem produkcyjnym również zapraszamy – jesteśmy przekonani że się polubimy!

Szczegóły strony howhow.pl:

Komentarze do strony: howhow.pl

  • howhow napisal(a):
    Data dodania: 18 04 2020 (raport)

    Filmy na bardzo wysokim poziomie. Zachęcam do realizacji filmu lub animacji.

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę howhow.pl

Studio animacji i filmów How How - Poznań
Studio animacji i filmów How How - Poznań
Studio animacji i filmów How How - Poznań
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: