Dodano dnia: 03.03.2015 o godz: 16:34 | Numer ID: 298802
Link nie działa/spam ?

Jaki materac wybrać do spania ? | ALVARE

Czym kierować się przy doborze materaca? Na to pytanie tak naprawdę nie ma prostej
i jednej odpowiedzi. Dlatego decydując się na kupno materaca, który ma nam zapewnić odpowiedni wypoczynek, relaks i komfort snu powinniśmy poświęcić mu nieco więcej uwagi. Dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny dla zdrowego snu. Biorąc pod uwagę fakt, że w łóżku spędzamy około 1/3 naszego życia, wybór staje się jeszcze ważniejszy, gdyż spędzanie tego czasu na dobrym materacu wpływa korzystnie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.
Decydując się na zakup nowego materaca musimy dokonać kilku ważnych decyzji: wybrać rodzaj materaca, rozmiar, jego twardość oraz rodzaj zastosowanych materiałów. Ważnym czynnikiem są również preferencje i przyzwyczajenia podczas spania, gdyż każdy z nas ma inne jeśli chodzi o warunki komfortowego snu. Preferencje te mogą być związane z budową ciała lub też z bólami pleców. Odpowiednio dobrany materac daje lepszy odpoczynek dla kręgosłupa i całego ciała.
Najprościej można powiedzieć, że dobry materac to taki, który nie jest zbyt miękki ani też zbyt twardy. Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się a nasz kręgosłup będzie się wyginał co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa.
Dlatego przy wyborze rodzaju materaca ważnym jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości. Nasze ciało potrzebuje materaca sprężystego, wysokopunktowego, takiego który najlepiej dopasuje się do kształtu naszego ciała.
Bardzo istotnym aspektem przy doborze odpowiedniego materaca jest pozycja we śnie. Jeśli śpimy na boku potrzebujemy materaca, który dobrze podtrzymuje ciało, utrzymuje kręgosłup w linii prostej. Takie osoby powinny wybierać materace bardziej elastyczne, w których najbardziej wystające części ciała, czyli ramiona i biodra, mogą się zagłębić. Śpisz na wznak? Ciężar ciała rozkłada się równomiernie, możesz więc wybierać materace nieco twardsze na bazie maty kokosowej lub materace na wzmocnionych sprężynach jednostrefowych. Gdy często zmieniasz pozycję podczas snu, polecamy materace szybko dopasowujące się do kształtu ciała, np. materace wysokoelastyczne.
Jak widać jest wiele czynników, którymi należy kierować się przy wyborze dobrego materaca. Dlatego ta decyzja powinna być dobrze przemyślana.

Nasza firma ALVARE. PL oferuje materace dla każdego bez względu na wagę, wiek oraz preferencje. Zajmujemy się produkcją i sprzedażą materacy do sypialni i hoteli. Oferujemy materace do łóżka pojedynczego, małżeńskiego oraz do łóżek piętrowych. W naszej ofercie znajdziesz:

MATERACE KIESZENIOWE - obecnie cieszące się największą popularnością ze względu na wysoką trwałość oraz niesamowity komfort snu
MATERACE 7 STREF - Idealnie dopasowujące się do anatomicznej sylwetki kręgosłupa. Materace 7 strefowe występują w wersji kieszeniowej oraz piankowej.

MATERACE 1 STREF - Bardzo wysoka trwałość, polecane dla osób z bardzo wysoką wagą, dla par o różnej wadze oraz do hoteli. Materace 1 strefowe występują tylko w wersji kieszeniowej.

MATERACE LATEKSOWE - Dotychczas najbardziej popularne, zapewniające bardzo wysoki komfort snu. Materace na bazie lateksu powoli zastępowane są jeszcze bardziej komfortowymi materacami memory. Materace lateksowe występują w wersji kieszeniowej lub łączonej z pianką najczęściej elastyczną.

MATERACE TERMOELASTYCZNE - Zwane również materacami termoplastycznymi, memory oraz visco to obecnie jedne z najbardziej komfortowych materacy dostępnych na rynku, znacznie przewyższające swoimi walorami materace lateksowe. Materace memory oprócz niesamowitego komfortu doskonale dopasowują się do linii kręgosłupa oraz niwelują stany napięcia mięśni podczas snu, przez co często nazywana materacami o najwyższych właściwościach rehabilitacyjnych czy ortopedycznych. Materace visco dostępne sa w wersji kieszeniowej lub łączonej z innymi piankami.

MATERACE KOKOSOWE - Materace dostosowane dla wąskiej grupy osób o wyższej wadze przekraczającej powyżej 80kg oraz dla osób śpiących częściej na plecach lub po prostu przyzwyczajonych i preferujących twarde materace. Materace kokosowe dostępne są najczęściej w wersji kieszeniowej. Łączenie z innymi piankami jest dosyć ryzykowne ponieważ kokos ma tendencje do pękania.

MATERACE PIANKOWE - Materace bez sprężyn, polecane szczególnie dla dzieci i osób o niskiej wadze maks. 70kg. Idealne dla osób, które poszukują konkretnej wysokości materaca. Materace można wyprodukować na każdą wysokość. Dla zwiększenia komfortu snu materace mogą być łączone z piankami lateksowymi oraz memory wysokości.

Zapraszamy na naszą stronę internetową
lub do odwiedzenia naszego sklepu w Warszawie na ul. Plac Konstytucji 5

Szczegóły strony alvare.pl:

Komentarze do strony: alvare.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę alvare.pl

Jaki materac wybrać do spania ? | ALVARE
Jaki materac wybrać do spania ? | ALVARE
Jaki materac wybrać do spania ? | ALVARE
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: