Teatr Muzyczny Roma w Warszawie
_______________________________________________________________________________
KOTY
ANDREW LLOYD WEBER

THOMAS STEARNS ELIOT
przekład: Daniel Wyszomirski

reżyseria: Wojciech Kępczyński
premiera: 10 i 11 stycznia 2004
_______________________________________________________________________________

Musical "Koty" od kulis

Dzieci-koty, z wymalowanymi buziami, w różnobarwnych perukach, zawładnęły w sobotę Teatrem Muzycznym Roma. Zwiedzały teatralne pracownie, garderoby, oglądały fragmenty prób do musicalu "Koty", a potem szalały po scenie

 

         W tej niesamowitej wycieczce wzięli udział zwycięzcy konkursu plastycznego, który Teatr Muzyczny "Roma" i "Gazeta" ogłosili z okazji premiery "Kotów" Andrew Lloyda Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Nim rozpoczęła się wyprawa za kulisy, wszystkie dzieci poddano charakteryzacji. Marta stanęła przed lustrem i nie mogła się nadziwić, że wygląda jak prawdziwy kot. Najbardziej podobała się jej ogromna peruka, spod której ledwie widać było oczy. - Szkoda, że nie mam takich włosów, Piotrek chyba by oszalał - zwierzyła się. Justynka też była ślicznym kotem, wyjątkowym, bo w uroczych, drucianych okularach. Dominika - kotem z modną torbą.

Zaglądaliśmy do garderób i pracowni. Ola (laureatka I nagrody w konkursie) od razu wypatrzyła futro z szynszyli - kostium gwiazdy musicalu kotki Grizabelli. Teodor dziwił isę, że jedna peruka powstaje w kilka dni. Zaś w

teatralnym bufecie najwięcej emocji wzbudziło akwarium. "O, rybka Nemo!" - wołały dzieci. Jednak spotkanie z filmową rybką przestało mieć znaczenie, kiedy za kulisami pojawiły się koty - aktorzy w fantazyjnych kostiumach autorstwa Doroty Kołodyńskiej. - Niebieski kot, jak to możliwe? - dziwił się Teodor.

A potem oglądaliśmy fragmenty "Kotów" m.in. z udziałem aktora Damiana Aleksandra. - Ten śpiewający kot Aleksander był najfajniejszy - podsumował Piotruś. - I jeszcze te gwiazdki, które tak nagle zabłysły na niebie - dodała Dominika.

Ola już nie może doczekać się premiery musicalu (zaproszenie wygrała w naszym konkursie). I świąt Bożego Narodzenia, bo - jak zdradziła jej mama - od św. Mikołaja dostanie w tym roku... kota.

Premiera "Kotów" w Romie 10 stycznia

Gazeta Wyborcza Warszawa
15 grudnia 2003


INDEX WYDARZENIA RECENZJE TEATRY
Opracowanie Stowarzyszenie Teatralne TESPIS

mk